Multikolorowo 2

Bardzo spodobała się szyta jakiś czas temu pierwsza multikolorowa spódniczka, dlatego ostatnio na specjalne zamówienie powstało takich 5. Świeżutka “piątka” jest jeszcze bardziej kolorowa, a przez to wygląda bardzo radośnie na tle ponurej jesienio-zimo-wiosny.

Jak zwykle szybka sesja przed zapakowaniem i wysyłką i spódniczkami już zachwycają się nowe właścicielki.

IMG_2660

IMG_2639

Wydawało mi się, że uszycie pięciu takich samych spódniczek to będzie moment i prawie tak było do momentu przyszywania falbanek. Żeby ładnie i estetycznie wyglądało musiałam każdy kolor przyszyć dopasowaną nitką, a że przyszywałam na zmianą po 3-4 paski jednego koloru, a potem następnego i następnego, to szpulkę w bębenku wymieniałam 12 razy przy jednej spódniczce.

IMG_2631

IMG_2633

Spódniczki miały pomarańczowe i żółte wstążki. Różową sobie darowałam, ponieważ na różowej części gumkowej, chyba by po prostu by zginęła.

IMG_2644

Spódniczki miały długość 40 cm. Im dłuższa tym mniej stercząca. Tiulo-szyfon wykorzystywany do ich uszycia w dużej ilości jest jednak ciężki przez co spódniczka traci na swojej fufiastości.

IMG_2670

IMG_2671

Jak zwykle w zestawie znalazły się też kwiatuszki do wykorzystania wg potrzeb, np. do opaski, spinki, broszki lub innego rodzaju ozdoby.

IMG_2678

3 Komentarze

Dodaj komentarz